بزرگسالمجله فرزانشمعرفی کتاب

ذهن آگاهی

شهود یک مسیر مهم برای ذهن آگاهی است، زیرا کاربرد بسیار آن این است که نیاز به نادیده گرفتن عادات قدیمی و انتظارات برای امتحان کردن چیزی که ممکن است بر خلاف دلیلش باشد. با این حال، هنوز بهترین دانشمندان شهودی هستند، و سالهای بسیاری را به روش و روشهایی صرف اعتباریابی کردند در آن چیزی که برای آنها یک روشنایی شهودی حقیقی نمایان شد.

 

نکته شگفت انگیز در مورد ذهن آگاهی و شهود این است که هر دو نسبتاً بدون دردسر هستند: “هر دو با تلاش سنگین و با اراده که در اکثر زندگی های عادی وجود دارد، حاصل می شوند.” شهود اطلاعات ارزشمندی در مورد بقا و موفقیت ارائه می دهد. اگرچه نمی توان سر منشأ آن را توضیح داد، اما آن را به عنوان ارزش خود نادیده می گیریم. فرد ذهن آگاه با کارهایی که انجام می دهد شناخته می شود، حتی اگر معقول و منطقی نباشد.

 

در اصل، ذهن آگاهی در مورد حفظ فردیت ما است. با انتخاب طرز فکر منابع محدود، با تمرکز بر روی نتایج به جای انجام (پردازش)، و با مقایسه نادرست با دیگران، ما کمی بیشتر از رباتها می شویم. افراد حقیقی، بر مبنای ویژگی گشاده رویی مشخص می‌شوند و همیشه در حال تجدید نظر در معنی دانش و تجربه می باشند، و توانایی دیدن فعالیت های روزانه خود را در یک چشم انداز مشخص بزرگتر و آگاهانه دارند.

 

کتاب 50 راه خودیاری کلاسیک

ترجمه سمانه عسکری

 

 

4 دیدگاه

  1. ذهن آگاهی یا (mindfulness)
   ادراک واقعیت و رفتار متناسب با واقعیت می باشد و کمک می کند که آگاهی ما افزایش یابد و در زمان حال و اکنون باشیم. شما با مراجعه به روانشناس متخصص می توانید آموزش لازم را دریافت کنید.

  1. ذهن آگاهی روی چهار جنبه فرد کار می کند که عبارتند از:
   ۱- تنظیم هیجان و توجه
   ۲- تنظیم رفتار
   ۳- تنظیم روابط بین فردی
   ۴- رشد دیدگاه متعالی فرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا